Opowieść kryminalna (2005) – Chłopcy z ferajny po włosku

fot. materiały prasowe
0 1 128

Krwawy dramat gangsterski opowiadający historię tworzenia prężnie działającej organizacji przestępczej, zdobycia przez nią ogromnych wpływów i władzy aż po jej powolny upadek.

Tłem dla tej opowieści są autentyczne wydarzenia z historii Włoch, pokazujące przyczyny i konsekwencje zmian, jakie zaszły przez ostatnie dziesięciolecia w tym kraju.
Rzym, lata 60. XX wieku. Trzej młodzi kryminaliści: Libańczyk (Pierfrancesco Favino), Freddo (Kim Rossi Stuart) i Dandi (Claudio Santamaria) rozpoczynają karierę w środowisku przestępczym.

Wraz z innymi „przyjaciółmi” zajmują się początkowo głównie napadami, wymuszeniami i porwaniami dla okupu. Uzyskiwane w ten sposób środki lokują przede wszystkim w handlu narkotykami, co przynosi im ogromne zyski. Wielkie pieniądze i bezwzględne metody stosowane przez gangsterów przyczyniają się do wzrostu ich znaczenia w środowisku przestępczym i nie tylko.

W miarę upływu czasu zdobywają coraz większą władzę, rozprawiając się krwawo z przeciwnikami i korumpując polityków. Nie przechodzi to niezauważone. Zaczyna się ich poczynaniami interesować policja, w szczególności zaś komisarz Scialoia (Stefano Accorsi), zdający sobie sprawę jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą działalność tego rodzaju gangsterów.

Chcąc doprowadzić do zniszczenia tej organizacji rozpoczyna niebezpieczną grę – wikła się w romans z prostytutka Patrizią (Anna Mouglalis), która jest również kochanką Dandi’ego.

źródło: Filmweb.pl

Zostaw odpowiedź