Mamy zwiastun „The Many Saints of Newark”- prequelu „Rodziny Soprano”

he Many Saints of Newark COURTESY OF BARRY WETCHER/WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC
0 4 437

Warner Bros. właśnie opublikowało zwiastun „The Many Saints of Newark”, filmowy prequel „Rodziny Soprano”, który pozwoli nam spojrzeć z innej perspektywy między innymi na głównego bohatera serialu.

Scenariusz do obrazu stworzyli David Chase oraz Lawrence Konner, którzy uczestniczyli przy pracach nad serialem. Natomiast reżyserem filmu jest Alan Taylor.

Akcja będzie rozgrywać się w Newark, w latach 60. i 70., a więc w czasach zamieszek pomiędzy Włochami a afroamerykańskimi społecznościami. Głównym wątkiem jednak będą przede wszystkim porachunki gangsterskie.

Na ekranie pojawią się zarówno postaci znane z serialu, jak i całkiem nowi bohaterowie. Tony Soprano ma początkowo zostać ukazany jako 9-letni chłopiec, który jest fanem drużyny NY Yankees. Zobaczymy go także, jako 16-letniego długowłosego zawodnika szkolnej drużyny football’owej.

W filmie mają pojawić się również Corrado, Livia Soprano, czy Giovanni “Johnny Boy” – ojciec Tony’ego, którego w serialu mogliśmy zobaczyć w retrospekcjach, oraz inni bohaterowie znani z oryginalnej produkcji.

Najważniejszą postacią filmowej historii będzie Dickie Moltisanti, ojciec serialowego Christophera, który był często wspominany w produkcji – w tej roli wystąpi Alessandro Nivola.

Na ekranie zobaczymy takich aktorów jak Vera Farmiga, Ray Liotta, Jon Bernthal, Corey Stoll, Billy Magnussen, John Magaro i Michael Gandolfini (syn Jamesa Gandolfini, który zagra młodego Tony’ego Soprano). Zaplanowano także dodanie nowych bohaterów, nikomu wcześniej nieznanych. Jednym z nich ma być Aldo Moltisanti, który prawdopodobnie pojawi się w roli dziadka Tony’ego.

Początkowo premiera została zapowiedziana na wrzesień 2020 roku. Z powodu pandemii wstrzymano pracę nad filmem. Następnie ekranizacja miała trafić na ekrany 12 marca 2021 roku. Niestety po raz kolejny ogłoszono przełożenie termin premiery.

„Wszyscy święci New Jersey” (pod tą nazwą film zadebiutuje w Polsce) finalnie trafi do rodzimych kin 29 października. Widzowie w Ameryce mogą liczyć na jednoczesną premierę na dużym ekranie oraz w HBO Max.

Źródło Warner Bros.
Zostaw odpowiedź