Nie żyje James Caan. Zagrał Sonny’ego Corleone w filmie „Ojciec Chrzestny”

Fot. Kadr z filmu "Ojciec Chrzestny"
0 2 507

W wieku 82 lat zmarł aktor James Caan. Jego najsłynniejszą rolą była postać Santino „Sonny’ego” Corleone w „Ojcu Chrzestnym”.

James Caan urodził się 26 marca 1940 roku na nowojorskim Bronksie. Karierę aktorską zaczynał od gry w teatrach, a jego pierwszym sukcesem była mała rola w brodwayowskiej produkcji „Blood, Sweat and Stanley Poole” z 1961 roku. Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1964 roku w filmie „Kobieta w klatce”.

Caan zagrał w ponad 50 produkcjach, jednak najsłynniejszą z nich był „Ojciec Chrzestny” Francisa Forda Coppoli. Początkowo ubiegał się o rolę Michaela Corleone, którą finalnie dostał Al Pacino. Caan natomiast zagrał Santino „Sonny’ego” Corleone, czyli brata Michaela. Za swoją pracę został wyróżniony nominacją do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Caan zmarł 6 lipca 2022 roku w wieku 82 lat, a wiadomość o jego śmierci została przekazana za pośrednictwem social mediów. Na Twitterze aktora pojawił się taki wpis:

Z wielkim smutkiem informujemy o odejściu Jimmy’ego, stało się to wieczorem 6 lipca. Rodzina docenia morze miłości i kondolencji oraz prosi o dalsze poszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie.

Źródło: Twitter

Zostaw odpowiedź