50. rocznica premiery „Ojca Chrzestnego”. Mafijna trylogia powraca w nowej odsłonie

Fot. Oficjalny zwiastun "Ojciec Chrzestny", YouTube
0 4 554

Producenci jednego z najwybitniejszych filmów w historii postanowili uczcić 50-lecie premiery i odświeżyli trylogię „Ojca Chrzestnego”.

Premiera pierwszej części amerykańskiego dramatu wyreżyserowanego przez legendarnego reżysera Francisa Forda Coppolę odbyła się 14 marca 1972 roku w teatrze Loew’s State w Nowym Jorku. Do polskich kin produkcja trafiła 31 grudnia tego samego roku.

Podczas Comic Con Experience 2021 reżyser ogłosił, że studio Paramount Pictures postanowiło uczcić 50-lecie „Ojca Chrzestnego” i 25 lutego odbyły się limitowane premiery kinowe. Ekranizacja nagrodzona trzema Oscarami, stworzona na podstawie powieści autorstwa Mario Puzo trafi również na wybrane platformy streamingowe.

To także satysfakcja, gdy możemy świętować ten kamień milowy z Paramount i wraz ze wspaniałymi fanami, którzy kochają film od dziesięcioleci, a także z młodszymi pokoleniami, które dopiero odkryją go po raz pierwszy – przyznał Coppola.

Warto zaznaczyć, że filmy o losach rodziny Corleone, w których wystąpili tacy aktorzy jak Marlon Brando, Al Pacino, James Caan, Diane Keaton, czy Robert Duvall będą dostępne w nowej wersji. W produkcji poprawiono dźwięk oraz obraz. Już niedługo ekranizację będziemy mogli obejrzeć w jakości 4K.

Paramount Pictures ogłosiło, że 22 marca na wybrane platformy VOD trafi cała odświeżona trylogia „Ojca Chrzestnego”.

Z okazji 50-lecia premiery „Ojca Chrzestnego” powstała okolicznościowa koszulka, którą możesz zakupić na mafiashop.pl

 

 

Zostaw odpowiedź