Leszek S. miał dokonywać oszustw min. dla „Słowikowej”

0 1 371

fot.pixabay

Warszawski oszust Leszek S. znany jako „Czarek” lub „Anoreksja”, został oskarżony o udział w grupie przestępczej powiązanej z Moniką B. „Słowikową”.

 

Przestępcę oskarżono o wymuszenie okupu za skradziony samochód i wyłudzenie.  49-letni Leszek S. poszedł na współpracę z organami ścigania, jednak śledztwo wykazało, iż w wielu kwestiach nie był do końca szczery ze śledczymi.

Jak ustaliła prokuratura „Anoreksja” w latach 2001-2006, działał w grupie przestępczej, powiązanej z byłą żona pruszkowskiego bossa, Moniką B. ps. „Słowikowa” vel „Moni”.

Odłam gangu, w którym funkcjonował Leszek S. zajmował się przestępstwami gospodarczymi. Dokonywał oszustw kredytowych, wyłudzeń podatku VAT czy bezprawną windykację rat leasingowych. Zajmował się też tworzeniem fałszywych zaświadczeń lekarskich dla przestępców.

W czerwcu 2017 r. Sąd Okręgowy uznał, że Monika B., nie kierowała zorganizowaną grupą przestępczą, ale uczyniła sobie stały dochód z popełniania przestępstw i skazał ją na 3,5 roku więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

źródło: TVP info

Zostaw odpowiedź