17 milionów papierosów w nielegalnym magazynie na Śląsku

????????????????????????????????????
0 755

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG i Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, przy wsparciu Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, zlikwidowali nielegalny magazyn z papierosami w woj. śląskim . Zabezpieczono ponad 17 milionów sztuk papierosów, pięć pojazdów oraz gotówkę. Zatrzymano trzy osoby.

 

W akcji wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu oraz Śląskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Katowicach.

Funkcjonariusze ustalili, że na terenie dwóch prywatnych posesji w województwie śląskim funkcjonowało miejsce, w którym składowane były pochodzące z nielegalnych źródeł papierosy. Wkroczono na teren dwóch posesji. Podczas przeszukania hali magazynowej oraz pojazdów zabezpieczono nielegalny towar i pojazdy, w tym jeden zestaw ciężarowy, oraz gotówkę w kwocie ponad 40 tys. euro. Trzy osoby zatrzymano podczas akcji (dwóch obywateli Ukrainy i obywatela Białorusi). Usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa paserstwa akcyzowego, za co grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 6 lat albo obie kary łącznie, a także przepadek dowodów rzeczowych. Wobec sprawców przestępstwa Prokuratura Rejonowa w Cieszynie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz opuszczania kraju. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Cieszynie.

Zostaw odpowiedź