Straż Graniczna rozbiła gang. Szmuglowali papierosy używając motolotni

0 1 169

Funkcjonariusze z Placówki SG w Hrebennem, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu, rozbili międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się przemytem papierosów z terytorium Ukrainy do Polski. Papierosy były przemycane do Polski motolotnią. Grupa przestępcza liczyła 14 osób.

 

W skład grupy wchodzili zarówno obywatele Polski jaki i Ukrainy. Grupa działała na terenie województwa lubelskiego oraz podkarpackiego. Do przemytu papierosów członkowie grupy wykorzystywali przede wszystkim motolotnię. Załadunek papierosów miał miejsce na Ukrainie, następnie w godzinach nocnych papierosy były transportowane przez granicę państwową. Po przekroczeniu granicy pilot w uprzednio wskazanym miejscu zrzucał pudła z papierosami, a następnie zawracał na Ukrainę. W miejscu zrzutu czekali już inni członkowie grupy, których zadaniem było załadowanie papierosów i ich dalszy transport w głąb kraju, specjalnie przystosowanymi do tego celu pojazdami. Przemytnicy do kontaktu z pilotem wykorzystywali m.in. krótkofalówki.

Ustalono, że grupa przestępcza na przestrzeni kilku miesięcy wprowadziła na rynek Unii Europejskiej prawie 30 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Pierwsze zatrzymania w sprawie miały miejsce jesienią ubiegłego roku, kiedy bezpośrednio po zrzucie ujęto dwóch obywateli Ukrainy oraz zabezpieczono papierosy pochodzące z tego zrzutu. Na przestrzeni kilku następnych miesięcy ośmiu osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu wyrobów akcyzowych. Wobec pięciu zatrzymanych Sąd Rejonowy w Zamościu, na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

źródło: strazgraniczna.pl

Zostaw odpowiedź