Wyrok dla gangstera z Tarnobrzegu

0 1 476

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu skazał 57-letniego Piotra G. na karę łączną 4 lat pozbawienia wolności za założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Miała ona na celu popełnianie przestępstw skarbowych i przestępstw polegających na oznaczaniu w celu wprowadzenia do obrotu wytwarzanych nielegalnie wyrobów tytoniowych w postaci papierosów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. Piotr G. został także skazany za popełnienie przestępstw skarbowych polegających na wytwarzaniu i wprowadzeniu do obrotu wyrobów tytoniowych podlegających podatkowi akcyzowemu.

 

Dodatkowo Sąd orzekł wobec Piotra G. karę grzywny w wysokości 120 tysięcy złotych (400 stawek dziennych przy ustaleniu wysokości jednej stawki na kwotę 300 złotych). Sąd zasądził także od skazanego ściągniecie równowartości korzyści majątkowej, jaką osiągnął on z popełnienia przestępstwa skarbowego w kwocie 29 milionów 23 tysięcy 502 złotych oraz orzekł przepadek korzyści majątkowych uzyskanych z przestępstwa w kwocie 213 tysięcy złotych.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu przez Prokuraturę Okręgową w Tarnobrzegu.

W toku śledztwa 26 stycznia 2017 roku na jednej z posesji znajdującej się w powiecie tarnobrzeskim ujawniono nielegalną fabrykę papierosów. Znajdowały się w niej linie produkcyjne do wytwarzania papierosów. Zabezpieczono wówczas ponad 2,5 miliona podrabianych papierosów. Ponadto z ustaleń śledztwa wynikało, że w zlikwidowanej fabryce możliwe było wyprodukowanie około 70 milionów sztuk papierosów, co powodowało uszczuplenie należności publicznoprawnych w kwocie około 60 milionów złotych.

Wydany w tej sprawie wyrok jest nieprawomocny. Prokuratora Okręgowa w Tarnobrzegu złożyła wniosek o sporządzenie jego uzasadnienie, celem wywiedzenia apelacji.

źródło: PAP / fot. zdjęcie poglądowe

 

Zostaw odpowiedź