Syn „El Chapo” ekstradowany do USA! Stanął przed sądem w Chicago

Fot. Twitter
0 9 387

Amerykańskie władze kontynuują rozbijanie rodziny Guzmanów. Tym razem ekstradowany do USA został syn słynnego narkobarona.

Joaquin Guzman znany jako „El Chapo” został skazany na dożywocie w 2019 roku w związku z m.in. kierowaniem kartelem Sinaloa, przemytem narkotyków i brutalnymi zabójstwami. Słynący z brawurowych ucieczek Meksykanin trafił do więzienia ADX w miejscowości Florence, gdzie wyroki odbywają najbardziej niebezpieczni przestępcy.

Najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości dołączy do niego jego syn Ovidio Guzman, który razem ze swoimi braćmi przejął kontrolę nad kartelem. Przemytnik nazywany „Myszą” został zatrzymany w styczniu po krwawej obławie i trafił do aresztu. 15 września meksykańskie władze przekazały Ovidio amerykańskim służbom.

33-latek trzy dni po ekstradycji stanął przed sądem w Chicago, gdzie postawiono mu zarzuty przemytu fentanylu do USA. Ten jednak nie przyznał się do winy. Jak przekazał jego prawnik w rozmowie z dziennikarzami, narkobaron nie zamierza też współpracować ze śledczymi przeciwko swoim braciom.

Z kolei meksykańska prokuratura ekstradycję bossa uznała za bardzo ważny krok w walce z handlem fentanylem. Jest to bowiem narkotyk, którym bracia zajęli się po tym, jak skazano ich ojca. W meksykańskich lasach posiadają ukryte fabryki, które produkują ogromne ilości tej wyjątkowo niebezpiecznej substancji.

 

Źródło: Reuters

Zostaw odpowiedź