Wypożyczali luksusowe auta i sprzedawali we Francji

0 1 126

Funkcjonariusze CBŚP wraz z Prokuratura Okręgową w Warszawie, prowadzą działania mające na celu rozbicie grupy przestępczej wyłudzającej luksusowe samochody.

 

Członkowie gangu od maja 2016 do sierpnia 2017 roku, wyłudzili kilkadziesiąt aut takich marek jak Porsche, Mercedes czy BMW, które następnie sprzedali na terenie Francji. Łączna wartość sprzedanych pojazdów wynosi ok. 10 mln zł.

Jedna część grupy odpowiedzialna była za wypożyczaniem aut, kolejna za podrabianie dokumentów, z których usuwano informacje, że należą one do firmy leasingowej.Po zmianie dokumentów i dostarczeniu pojazdów do Francji były one sprzedawane prywatnym właścicielom.

Do tej pory udało się odzyskać 15 skradzionych aut, które niebawem wrócą do Polski.

/cpsp.policja.pl

Do sprawy zatrzymano w Polsce dwie osoby, którym przedstawiono zarzuty dotyczące wyłudzenia oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd na wniosek prokuratora wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych. Trwają poszukiwania pozostałych ustalonych już podejrzanych, a także prowadzone są intensywne czynności w celu odzyskanie wyłudzonego mienia.

źródło: cbsp.policja.pl

Zostaw odpowiedź