Gang zarobił na narkotykach 2.5 mln zł. Kolejna akcja CBŚP

0 943

Funkcjonariusze lubelskiego CBŚP rozbili grupę przestępczą, która przemycała i produkowała narkotyki. Według śledczych gang na swoich działaniach mógł zarobić nawet 2,5 mln zł.

 

Według ustaleń grupa miała funkcjonować od 2016 roku. Lubelscy policjanci zajmują się jej rozpracowaniem od 8 miesięcy. Przestępcy  przemycali do Polski z Holandii min. olej amfetaminowy, z którego powstawała czysta amfetamina a także marihuanę, kokainę i MDMA, służące do produkcji tabletek ecstasy. W Polsce gang miał posiadał hodowlę konopi indyjskich i laboratorium do produkcji syntetycznych narkotyków.

/cbśp

Grupa działała na terenach województw: dolnośląskiego, podkarpackiego i małopolskiego, a także w Holandii, Niemczech i Słowacji. Jej członkowie wprowadzili do obrotu narkotyki w ilości nie mniejszej niż 120 litrów oleju amfetaminowego, z którego można było wyprodukować 360 kilogramów amfetaminy, oraz 9 kilogramów kokainy, kilogram MDMA i kilogram marihuany – powiedziała kom. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Dotychczas zatrzymano 12 członków grupy. Wszyscy członkowie gangu usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu, produkcji i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Niewykuczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Źródło: cbśp

Zostaw odpowiedź