Wszyscy policjanci z miasta Ocampo aresztowani

fot. Akcja w Ocampo 
0 1 298

Do wydarzeń doszło w czerwcu zeszłego roku. Prokuratorzy oskarżyli funkcjonariuszy z Ocampo o udział w morderstwie kandydata na burmistrza w zbliżających się wyborach. Po meksykańskich policjantów przyjechali agenci federalni.

Powiodła się dopiero druga próba zatrzymania policjantów z Ocampo. W niedzielę do miasteczka wjechały uzbrojone oddziały służb federalnych. Kajdanki zacisnęły się na nadgarstkach sekretarza bezpieczeństwa publicznego i wszystkich podległych mu funkcjonariuszy.

Za pierwszym razem, w sobotę, agentów odprawili lokalni mundurowi. Nie pozwolili zatrzymać Oscara Gonzáleza Garcii. Dzień później agenci wrócili z dużo większymi siłami i uzbrojeniem. Tym razem udało się dopaść podejrzanego i 27 policjantów, którymi dowodził.

Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do stolicy stanu Michoacán. Są teraz przesłuchiwani w Morelii pod zarzutem udziału w zabójstwie Fernando Ángelesa Juáreza, który kandydował na burmistrza miasteczka podaje BBC News.
64-latek zginął w czwartek zastrzelony przez nieznanych sprawców.Zamachu dokonano na terenie jednej z posiadłości biznesmena, który postanowił wejść do lokalnej polityki w Meksyku. Prokuratorzy są przekonani, że cała policja z Ocampo maczała palce w morderstwie.

Przed tegorocznymi wyborami w Meksyku zginęło już ponad stu kandydatów. Głosowanie zaplanowano na 1 lipca. Meksykanie wybiorą nie tylko władze samorządowe, ale również prezydenta i parlament.

źródło – o2.pl

 

Zostaw odpowiedź