Wrocław: Zatrzymano 4 mężczyzn podejrzanych o udział w grupie przestępczej

0 1 041

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu nadzoruje prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji Zarząd we Wrocławiu śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw związanych z wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, pobiciem członków innych grup przestępczych na terenie Wrocławia oraz związanych z innymi przestępstwami z użyciem przemocy.

 

W dniu 28 czerwca 2018 roku na polecenie  prokuratora funkcjonariusze CBŚP zatrzymali na terenie Wrocławia 4 mężczyzn.

Prokurator przedstawił im zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zarzut pobicia oraz udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków.

Jak ustalono grupa działała w okresie od lutego 2018 roku do 28 czerwca 2018 roku we Wrocławiu i w innym miejscowościach. Kilka dni przez zatrzymaniem w jednym z wrocławskich klubów członkowie grupy brutalnie pobili jednego z przebywających tam mężczyzn.

W toku przeprowadzonych przeszukań u podejrzanych ujawniono i zabezpieczono duże ilości substancji psychotropowych i środków odurzających w postaci amfetaminy, kokainy, tabletek ekstazy i marihuany

Prokuratura występuje  do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec wszystkich podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej

Zostaw odpowiedź