W takich warunkach, ukrywał się przez 23 lata boss kalabryjskiej mafii

0 2 746

Urugwajski sędzia zezwolił na ekstradycję do Włoch Rocco Morabito, szefa ‘ndranghety, uważanego  za jednego z największych międzynarodowych handlarzy kokainą.

Rocco Morabito, został schwytany w Urugwaju, we wrześniu zeszłego roku, po 23 latach ucieczki. Wiadomość została przekazana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Montevideo. Aresztowanie zostało przeprowadzone przez miejscowych funkcjonariuszy policji w hotelu, w stolicy.

Po przeszukaniu domu, w którym mieszkał, przejęto 12 kart kredytowych, czeki, gotówkę, a także 13 telefonów komórkowych, broń i luksusowego Mercedesa. Aresztowane także jego 54-letnią żonę. Dom z basenem, w którym mieszkał mafioso znajdował się w bogatej, willowej dzielnicy.

Morabito jest oskarżony o to, że należał w latach 1988-1994 do organizacji przestępczej zajmującej się międzynarodowym handlem narkotykami, w której organizował transport narkotyków we Włoszech.

/Rocco Morabito/quotidianodelsud

Minister spraw wewnętrznych Marco Minniti pogratulował szefowi policji, Franco Gabrielliemu.

„Aresztowanie Morabito, jest ważnym elementem w walce z ‘ndrangheta,  jest to wynik doskonałej współpracy międzynarodowej, między śledczymi policji urugwajskiej i włoskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.” – powiedział Minniti –

źródło:quotidianodelsud.it

Zostaw odpowiedź