SG odzyskała skradzione luksusowe auta

0 1 424

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na drogowych przejściach granicznych w Dorohusku, Terespolu i Hrebennem trzy skradzione samochody o łącznej wartości 285 000 zł.

 

Samochodem marki BMW X5 próbował wyjechać na Ukrainę przez przejście graniczne w Dorohusku 35-letni obywatel Ukrainy. W trakcie kontroli funkcjonariusze SG stwierdził ingerencję w pole numerowe VIN pojazdu, a po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że samochód figuruje jako utracony na terytorium Austrii. Wartość odzyskanego auta szacuje się na 65 tys. zł.

Z kolei funkcjonariusze SG z Terespola w tym samym dniu (21 czerwca br.) na kierunku wjazdowym do Polski zatrzymali audi o wartości 70 tys. zł, którym kierował 38-letni Białorusin. Samochód figurował w bazie Interpolu jako utracony na terytorium Rosji.

Natomiast w sobotę (23 czerwca br.) na przejściu drogowym w Hrebennem na kierunku wyjazdowym z RP funkcjonariusze zatrzymali 58-letniego ob. Ukrainy, który kierował busem marki Mercedes o wartości 150 tys. zł. W mercedesie stwierdzono ingerencję w pole numerowe VIN.

Zostaw odpowiedź