Rozbito gang złodziei samochodów – grozi im do 10 lat więzienia

1 1 278

Odzyskane trzy luksusowe mercedesy o wartości 375 tys. złotych oraz zatrzymanych sześć osób, to efekt ostatnich działań policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu legnickiej komendy. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty, a wobec dwóch z nich sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu. Zatrzymanym grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą wynikało, że skradzione na terenie Legnicy w maju br. pojazdy znajdują się na prywatnych posesjach w trzech województwach: dolnośląskim, małopolskim oraz lubuskim.

Dlatego realizując czynności, funkcjonariusze udali się do jednej z miejscowości w powiecie nowotarskim (woj. małopolskie), gdzie jak wynikało z ich wcześniejszych ustaleń, miał znajdować się pierwszy ze skradzionych mercedesów. Po przybyciu na zlokalizowane miejsce, policjanci ujawnili i zabezpieczyli samochód zaparkowany przed domem. W sprawie tej zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat.

Następnie, w wyniku kolejnych podjętych działań, tym razem na terenie woj. lubuskiego, w powiecie nowosolskim policjanci zabezpieczyli zaparkowany przy prywatnej posesji kolejny z kradzionych pojazdów marki mercedes. Kiedy policjanci zbliżali się do budynku zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok wyskoczyli przez okno budynku i podjęli próbę ucieczki. Szybko jednak wpadli w ręce legnickich funkcjonariuszy. Podczas przeszukania posesji policjanci zabezpieczyli urządzenia służące do kradzieży pojazdów. Zatrzymani, to mężczyźni w wieku 31 i 34 lat.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze udali się także na teren prywatnej posesji w woj. dolnośląskim w powiecie legnickim, gdzie ujawnili i odzyskali ostatniego ze skradzionych mercedesów. Do sprawy tej policjanci zatrzymali 21 – letniego pasera z powiatu lubińskiego.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadząc intensywne działania zmierzające do zatrzymania wszystkich osób biorących udział w kradzieży luksusowych pojazdów, wpadli na trop jeszcze jednej osoby podejrzewanej o udział w tym przestępczym procederze. Z ustaleń policjantów wynikało, że przebywa ona także na terenie woj. małopolskiego. 27 – latek podejrzewany o paserstwo, po zatrzymaniu dołączył do wspólników.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Czterem z nich policjanci udowodnili przestępstwo paserstwa, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dwóm pozostałym mężczyznom przedstawiono natomiast zarzut kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec tych podejrzanych, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Legnica)
Oficer Prasowy
podkom. Iwona Król-Szymajda

1 komentarz
  1. Express mówi

    Bardzo dziękuję za pomoc

Zostaw odpowiedź