Areszt dla plantatorów z Kruszwicy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
0 1 001

Sąd w Inowrocławiu przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku w trakcie doglądania zakazania roślin.

 

Przypomnijmy: policjanci z komendy powiatowej w Inowrocławiu zlikwidowali plantację marihuany, która znajdowała się na terenie Kruszwicy. W jednym z magazynów ujawniono i zabezpieczono ponad 2 600 krzaków konopi indyjskich, o wysokości od prawie 0,5 do 1,2 m. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych urządzeń sprawcy wytworzyli warunki sprzyjające uprawie zakazanych roślin. Konopie miały zapewnioną nie tylko optymalną temperaturę, ale także odpowiednie naświetlenie i wilgotność. Jak wynika z szacunków kryminalnych plantacja mogła dostarczyć ok. 65 kg marihuany. Użyte filtry powietrza oraz utrudniony dostęp do nieruchomości miały zapewnić sprawcom uniknięcie odpowiedzialności karnej.

Na miejscu policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 41 i 62 lata, w trakcie doglądania plantacji. Policjanci z Inowrocławia przeszukali także miejsca zamieszkania tych osób.

Kryminalni pobrali próbki roślin, które przesłali do policyjnego laboratorium. Wyniki badań potwierdziły, że zabezpieczone krzaki to konopie, których nielegalna uprawa jest zakazana. Zatrzymani usłyszeli zarzuty wytwarzania i zorganizowania nielegalnej uprawy znacznej ilości narkotyków.

Policjanci doprowadzili mężczyzn do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych, który poparł także prokurator. Tam zapadła decyzja, że obaj najbliższe 3 miesiące spędzą za kratami.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź