Poznań: Hurtowo sprzedawali podróbki

0 852

Poznańscy policjanci zabezpieczyli odzież oraz akcesoria z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość wszystkich rzeczy wyceniono na ok. 800 tysięcy złotych. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara więzienia nawet do lat 5.

 

19 czerwca br. podczas działań Policji skierowanych przeciwko nieuczciwym handlarzom, funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu kontrolowali na terenie Poznania punkty hurtowej sprzedaży odzieży.

Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że do sprzedaży oferowane są towary, których wątpliwa jakość oraz niska cena mogą wskazywać na to, że naniesione na nich znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Podczas kontroli stoisk, policjanci zabezpieczyli przedmioty posiadające nielegalnie naniesione zastrzeżone znaki towarowe znanych światowych marek o wartości ok. 800 tysięcy złotych. Jak się okazało oferowane do sprzedaży ubrania, torebki i inne akcesoria nie miały nic wspólnego z oryginałami. Towar ten nie trafi już do klientów.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu wyrobów z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara więzienia do lat 5.

źródło: wielkopolskapolicja.pl

 

 

Zostaw odpowiedź