Hodowali marihuanę w wynajmowanym mieszkaniu. Jeden z nich był poszukiwany listem gończym

0 1 182

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Kartuzach wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego Komedy Powiatowej Policji w Lęborku zatrzymali dwóch 25-latków, którzy w wynajmowanym mieszkaniu uprawiali konopie indyjskie. Plantacja była skrzętnie ukryta w specjalistycznym namiocie. Policjanci zabezpieczyli 28 sztuk drzewek i ponad 300 gram innych substancji kontrolowanych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto w trakcie przeprowadzanych czynności okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany listem gończym.

 

W środę (20 czerwca br.) policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach wraz z kryminalnymi z Lęborka, w ramach czynności ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej zabezpieczyli uprawę narkotyków. W jednym z mieszkań usytuowanych na terenie gminy Cewice funkcjonariusze znaleźli plantację konopi indyjskich. Drzewka znajdowały się w przystosowanych do uprawy namiotach, wyposażonych w lampy grzewcze oraz system wentylacji. Były to konopie indyjskie w różnej fazie wzrostu. Policjanci zatrzymali dwóch 25-latków mieszkańców powiatu kartuskiego podejrzanych o to przestępstwo. Zabezpieczone przez policjantów rośliny oraz inne substancje kontrolowane ustawą zostały przekazane do dalszych badań laboratoryjnych. W trakcie sprawdzania mężczyzn w bazach policyjnych okazało się, że jeden z nich poszukiwany jest na podstawie listu gończego. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone, że zarzuty stawiane mężczyznom zostaną rozszerzone.

Obecnie Prokurator sprawę skierował do Sądu, który zadecyduje o dalszym losie mężczyzn. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

ź: policja Pomorska

Zostaw odpowiedź