Mafijne porachunki #02: Strzelanina w „Biesiadnej” (Zemsta za „Gamę”)

0 9 230

2 marca 2002 roku, na Wesołej przy ulicy 1. Praskiego Pułku (obecnie Raczkiewicza)  doszło do zabójstwa dwóch młodych mężczyzn. Jak się później okazało, egzekucja była zemstą za to co wydarzyło się 3 lata wcześniej w restauracji „Gama”.

Karol S. był młodym i początkowo lojalnym człowiekiem wołomińskich bossów. W pewnym momencie postanowił jednak stworzyć własną grupę i oficjalnie wypowiedzieć wojnę starym bossom.

To właśnie grupę Karola S. podejrzewa się o masakrę, do jakiej doszło w restauracji „Gama” w marcu 1999 roku. Zginęło wówczas 5 gangsterów, w tym bossowie „wołomina” Marian K. „Maniek” i Ludwik A. „Lutek”.

Kiedy z więzienia wyszedł Jacek K. „Klepak”, syn „Mańka”, to on został nowym bossem grupy i z marszu zarządził pomścić śmierć ojca i „zrobić porządek” w Wołominie. Zaplanował wyłapywać członków grupy „Karola” jednego po drugim.

Była sobota godzina 19.00, pod restauracją „Biesiadna”, ulubionym miejscem gangsterów, w zaparkowanym Audi, siedzi dwóch mężczyzn. Jednym z nich jest Rafał G. właściciel knajpy, drugim jego kolega, Leszek M. ps. „Łata”, gangster, jeden z członków grupy „Karola”.

Do stojącego pod „Biesiadną” pojazdu, podjechało nagle czarne Subaru. Zza opuszczonej szyby wyłoniła się lufa broni automatycznej, która kilkoma seriami trafiła w stojący wóz. Siedzący w środku mężczyźni próbowali jeszcze uciec ale było już za późno. Auto ruszyło, lecz zaraz zatrzymało się na pobliskim płocie.  Kule z kałasznikowa pokiereszowały ich ciała.

„Łata” zginął na miejscu, Rafał G., który nie był celem ataku, zmarł po 40 minutach, praktycznie na rękach matki, która wybiegła z restauracji.

/tu znajdowała się restauracja „Biesiadna”

-„Klepak” był przekonany, że „Łata” był jednym ze strzelców z Gamy. Polował na niego przez kilka tygodni. W czasie egzekucji wiedział, że towarzyszy mu przypadkowa osoba, mimo to zaatakował – opowiedział później policjant białostockiego CBŚ.

Mimo wyjaśnienia sprawy zabójstwa w Wesołej, tylko jeden z morderców stanął przed sądem. Jacek  K. ps. „Klepak” został zabity przez kompanów „Łaty” w sierpniu 2002 r. w Mikołajkach.

O wydarzeniach w Mikołajkach i śmierci „Klepaka”, przeczytasz w kolejnej części tego cyklu.

Więcej o bossach z Wołomina, dowiesz się z poniższego materiału:

Zostaw odpowiedź