Kolejna mafia vatowska rozbita! Zarekwirowano 141 mln zł

0 1 778

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 21 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT. Według śledczych grupa mogła zarobić nawet 200 mln zł.

 

Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli majątek o wartości ponad 141 milionów złotych. W tej sprawie łącznie występuje 89 podejrzanych. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Policjanci z CBŚP w Lublinie rozpracowują grupę od ponad roku. Śledczy ustalili że gang dokonuje fikcyjnego obrotu bejcą ognioodporną i panelami fotowoltaicznymi aby wyłudzić nienależny zwrot podatku VAT. Przestępczy proceder prowadzony był poprzez łańcuch firm założonych na tzw. „słupy”, obrót „pustymi fakturami”, a także wyłudzanie kredytów bankowych i pranie pieniędzy.

Policjanci CBŚP ustalili, że członkowie grupy w trakcie prowadzonej działalności,  poprzez kolejne podmioty gospodarcze kreowali fikcyjne zdarzenia gospodarcze, które w konsekwencji prowadziły do wyłudzania podatku VAT w ramach wewnątrzwspólnotowych dostaw i nabycia towarów. Funkcjonariusze wyliczyli, że kwota wyłudzonego podatku VAT może wynosić nawet 200 milionów złotych.

Podczas akcji policjanci jednocześnie weszli do kilkunastu miejsc w 7 województwach i zatrzymali 21 osób.

/cbsp

Jest to kolejna realizacja w sprawie, w której do tej pory występuje 89 podejrzanych, w tym 60 członków zorganizowanej grupy przestępczej. 25 osób zostało tymczasowo aresztowanych.  W sumie, w tym śledztwie funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar, majątek o wartości ponad 141 milionów złotych.

źródło:cbs.policja.pl

Zostaw odpowiedź