Gang handlował narkotykami w więzieniu. Dostarczał je za pomocą dronów

Fot. Zdjęcie podglądowe, pixabay.pl
0 4 479

Organy ścigania w Chile schwytały osoby powiązane z gangiem narkotykowym, który dostarczał towar do zakładów karnych.

Drony coraz częściej są wykorzystywane przez przestępców oraz gangi. Mogą być użyte do stworzenia broni, czy też przemytu nielegalnych substancji.

W Chile grupa przestępcza stworzyła cały system do sprzedaży narkotyków w więzieniu. W samym zakładzie karnym gang miał rozprowadzić towar za 100 milionów chilijskich pesos, czy około 125 tysięcy dolarów.

Do sprawy schwytano trzy kobiety i trzech mężczyzn. Grupa przestępcza miała opracowany system działania. Najpierw handlarze dronami dostarczali narkotyki na teren zakładów karnych, następnie osadzeni rozprowadzali zakazane substancje wśród więźniów.

– Handel narkotykami skutkuje niepokojącymi aktami przemocy w kraju, ale również w więzieniach – przyznał minister sprawiedliwości Chile Hernan Larrain.

To nie jedyny przykład wykorzystania dronów przez grupy przestępcze. W Meksyku kartele dołączają do nich m.in. ładunki wybuchowe – Nowa broń CJNG. Kartel wykorzystuje drony z ładunkami wybuchowymi (VIDEO)

W Polsce drony wykorzystywane są głównie do przemytu nielegalnych wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzowych. Z urządzeń coraz częściej korzystają także organy ścigania. Drony niejednokrotnie pomogły służbą w schwytaniu ściganego przestępcy – Policyjny pościg z użyciem drona. Przemytnik nie był w stanie się ukryć [WIDEO]

Źródło TVN24
Zostaw odpowiedź