Schwytano najbardziej poszukiwanego bossa Camorry. Jest jednym z największych narkobaronów w Europie

Fot. Raffaele Imperiale, mat. prasowe
0 9 469

Jak informują zagraniczne media, w ręce służb wpadł jeden z najpotężniejszych europejskich narkobaronów, który wchodzi w skład wielkiego kartelu.

Raffaele Imperiale to 46-letni boss Camorry. Według największego holenderskiego dziennika „De Telegraaf” Włoch został aresztowany już 4 sierpnia, jednak informacja o schwytaniu przestępcy obiegła media dopiero teraz.

Imperiale znajdował się na włoskiej liście najbardziej poszukiwanych przestępców. Mafioso jest wysoko postawionym członkiem mafii, który m.in. zaopatrywał w narkotyki takie klany jak Di Lauro i Amato-Pagano, działające w okrytej złą sławą Scampii w Neapolu.

W latach 90 mafioso przybył do Holandii i wszedł w biznes narkotykowy. Marihuana i haszysz przestały mu wystarczać i z czasem zajął się przemytem kokainy, na czym zarobił ogromne pieniądze. W 2016 włoskie służby dokonały nalotu na dom mafiosa w Castellammare di Stabia niedaleko Neapolu. Funkcjonariusze znaleźli wówczas dwa skradzione dzieła Van Gogha. Mafioso odkupił je i użył jako zastawu podczas negocjacji z kartelami.

Obrazy wyceniano na ponad 100 milionów dolarów. Imperiale rzekomo miał oddać je władzom, w zamian za mniejszy wyrok. Prokuratura chciała, aby skazano go na 20 lat więzienia, jednak ostatecznie usłyszał wyrok 8 lat pozbawienia wolności.

DEA podejrzewa, że Imperiale wraz ze schwytanym w 2019 roku Ridouanem Taghi, Danielem Kinahanem, Edinem G. oraz Rico R. tworzą najpotężniejszy kartel narkotykowy w Europie.

 

Źródło telegraaf.nl
Zostaw odpowiedź