Nowa broń CJNG. Kartel wykorzystuje drony z ładunkami wybuchowymi (VIDEO)

Fot. dron z ładunkiem C4, mat. prasowe
0 5 816

Zmilitaryzowana grupa mieszkańców z Tepalcatepec w stanie Michoacán przekazała informację o odnalezieniu dronów, które stały się rzekomo nową bronią w rękach kartelu Jalisco New Generation.

Pod koniec lipca miasto najechał uzbrojony oddział zabójców. Po strzelaninie grupa miała porzucić jeden z pojazdów, w którym znaleziono zakrwawiony karton, a w nim drony z przymocowanymi ładunkami wybuchowymi. Ktokolwiek chciał je wykorzystać, prawdopodobnie nie zdążył, gdyż został ranny.

Nowa broń ma być stosowana przy próbie przejęcia kontroli nad częścią stanu, w której uzbrojone grupy próbują przeciwstawić się kartelom. W kwietniu CJNG wykorzystywało małe samoloty do zrzucania ładunków na Tepalcatepec. Po tamtych wydarzeniach władze zwiększyły kontrole nad zagrożonym terenem, w związku z czym kartel do akcji zamierza używać dronów, które nie mogą zostać wykryte przez radar.

Mimo że do wybuchów doszło już w kilku miejscach w Tepalcatepec, dotychczas nikt nie został ranny w ataku dronów. Prawdopodobnie kartel nie zdążył opanować jak precyzyjnie latać i detonować ładunki wybuchowe.

Pod koniec kwietnia Prokuratura Generalna przekazała, że CJNG dokonało podobnego zamachu na członków kartelu Santa Rosa de Lima w Guanajuato. Wówczas policja odnalazła trzy drony, dwa piloty, C4, proch oraz inne ładunki wybuchowe.

Fot. dron z ładunkiem C4, mat. prasowe

Źródło: lasillarota.com / eluniversal.com.mx

Zostaw odpowiedź