Policyjny pościg z użyciem drona. Przemytnik nie był w stanie się ukryć [WIDEO]

Fot. zatrzymanie poszukiwanego, Guardia Civil
0 2 510

Hiszpańska policja schwytała przemytnika narkotyków. W trakcie akcji wykorzystano drona, dzięki któremu udało się namierzyć poszukiwanego mężczyznę.

4 maja organy ścigania zakończyły operację, której celem było zatrzymanie przestępcy o pseudonimie „Chacon”. Służby dostały informację, że podejrzany weźmie udział w uroczystości komunijnej. Oddziały otoczyły wskazane miejsce i przeprowadził nalot.

Dzięki dronowi udało się namierzyć mężczyznę, który ukrywał się od 10 miesięcy. Chacon zaczął uciekać przed funkcjonariuszami i schował się pod jednym z drzew na wielohektarowej plantacji pomarańczy.

Poszukiwany był członkiem grupy Los Hermanos Lanas, która została rozbita w 2020 roku na terenie Andaluzji. Gang zajmował się przemytem na dużą skalę. W trakcie akcji policja zabezpieczyła 5 ton haszyszu, 2 kilogramy kokainy, ponad 30 pojazdów, broń w tym kałasznikowa oraz ponad 100 tysięcy euro w gotówce.

W trakcie operacji „Italica 29 lloron” wymierzonej w gang braci Lanos Chaconowi udało się uciec i przez kolejne miesiące ukrywał się przed organami ścigania.

Guardia Civil opublikowała nagranie z akcji przeprowadzonej 4 maja:

Źródło Polsat News Guardia Civil
Zostaw odpowiedź