Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana. Towar był sprzedawany w Polsce i Wielkiej Brytanii

Fot. Zlikwidowana rozlewnia alkoholu, policja
0 2 078

Funkcjonariusze CBŚP i KAS, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu wysokoprocentowego, przejmując jednocześnie około 55 tys. litrów czystego spirytusu i 5 tys. litrów podrobionej wódki. Podczas akcji przejęto kompletną linię do napełniania, oklejania i kapslowania butelek z alkoholem, podrobione etykiety, banderole akcyzowe i butelki z etykietami nazw znanych marek alkoholowych. Towar miał trafić na rynek polski i brytyjski. Do sprawy zatrzymano 4 osoby.

Policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji przy współpracy z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (KAS), zlikwidowali rozlewnię alkoholu. Śledztwo dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej prowadzi Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej  w Lublinie. Nielegalna działalność była prowadzona w Łodzi na terenie hal magazynowych.

Z ustaleń śledczych wynika, że przez co najmniej kilka miesięcy były tam produkowane różnego rodzaju alkohole wysokoprocentowe, przede wszystkim podrabiano wódkę oznaczaną zastrzeżonymi znakami towarowymi bardzo znanych marek. Z zebranego materiału wynika, że działalność zorganizowanej grupy przestępczej ma charakter międzynarodowy, podrobiony alkohol był przeznaczony w większości na rynek brytyjski, ale także miał być rozprowadzany w kraju.

Działania przeprowadzono na terenie woj. łódzkiego i wielkopolskiego. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby. W trakcie przeszukania zabezpieczono między innymi kompletną linię do napełniania, oklejania i kapslowania butelek z alkoholem, podrobione etykiety, banderole akcyzowe, pojemniki typu mauser o pojemnościach tysiąc litrów każdy z zawartością łącznie około 55 tys. litrów czystego spirytusu.

Wówczas także przejęto 5 tys. litrów gotowego alkoholu wysokoprocentowego w postaci wódek różnych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 44 tys. pustych butelek oznaczonych nazwą oraz znakami firmowymi światowych marek alkoholowych. Łączna wartość uszczupleń w podatku akcyzowym na szkodę Skarbu Państwa została określona na kwotę ponad 3,4 mln zł.

Zatrzymanych doprowadzono do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej  w Lublinie, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jednej osobie zarzut kierowania tą grupą.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Macieja R. – podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Źródło Policja
Zostaw odpowiedź