Holenderska policja przed posterunkami ustawiła kosze na nielegalną broń

Fot. zdjęcie podglądowe
0 3 130

To już kolejne miejsce, w którym holenderska policja przeprowadza taką kampanię. Mieszkańcy Hagi, którzy chcą zwrócić nielegalna broń, mają taką możliwość od poniedziałku 17 maja.

Przy posterunkach w całym mieście postawiono żółte kosze, do których można wrzucić nielegalnie posiadaną broń. Jak informuje rzecznik prasowy policji w Hadze – Kosze będą dostępne od poniedziałku do soboty.

Jeśli chodzi o broń palną, trzeba zastosować się do wytycznych policji. Służby zapewniają jednak, że jeśli nie była ona wcześniej użyta, właściciel nie poniesie żadnych konsekwencji prawnych – W sytuacji, jeżeli ktoś będzie chciał oddać broń palną, musi wcześniej umówić się telefonicznie.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Holandia wprowadza kosze na broń. Podobne kampanie zostały przeprowadzone w regionach Rijnmond, Amsterdam-Amstelland i IJsselland. W samym Rotterdamie mieszkańcy dobrowolnie oddali około 250 sztuk noży i broni palnej.

Jak przekazał portal De Telegraaf, w Amsterdamie w niedzielę wieczorem doszło do kolejnej strzelaniny. Napastnicy uzbrojeni w broń automatyczną otworzyli ogień w kierunku samochodu osobowego. W wyniku ataku do szpitala trafiła 27-letnia kobieta. Obrażenia były na tyle poważne, że nie udało się jej uratować.

Źródło Polsat News
Zostaw odpowiedź