Straż graniczna przechwyciła narkotyki za 2 mln zł. Zabezpieczono MDMA, amfetaminę i marihuanę

Fot. funkcjonariusz Straży Granicznej, SG
0 2 414

Straż Graniczna przejęła ponad 33 kilogramy narkotyków. Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców Koszalina. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej przeszukali jedno z koszalińskich mieszkań. Znaleźli w nim, ukryte znaczne ilości marihuany, amfetaminy oraz kilka tysięcy tabletek ecstasy (MDMA). Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli przeszło 15 tysięcy papierosów mogących pochodzić z przemytu. Ich wartość wynosi około 11 tysięcy złotych.

W trakcie działań zatrzymano trzech mężczyzn, mieszkańców Koszalina. Dwaj z nich (28 i 29 lat) postanowieniem sądu na trzy miesiące trafiło do aresztu. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Trzeciego z zatrzymanych zwolniono. Łącznie zabezpieczono przeszło 33 kilogramy narkotyków, których wartość szacuje się na prawie 2 miliony złotych.

Fot. zabezpieczone narkotyki, SG

Śledztwo w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

„Towar był w koszalińskim mieszkaniu, które przeszukali strażnicy graniczni. Znaleźli tam znaczne ilości marihuany, amfetaminy oraz kilka tysięcy tabletek ekstazy. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli przeszło 15 tysięcy papierosów mogących pochodzić z przemytu. Ich wartość wynosi około 11 tysięcy złotych. W trakcie działań zatrzymano trzech mężczyzn, mieszkańców Koszalina. Dwaj z nich w wieku 28 i 29 lat postanowieniem sądu na trzy miesiące trafili do aresztu. Trzeciego z zatrzymanych zwolniono – przekazał Andrzej Juźwiak z Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło Straż Graniczna
Zostaw odpowiedź