Napad i strzelanina w Amsterdamie. Złodzieje chcieli zrabować kosztowności za 50 mln euro [WIDEO]

Fot. YouTube
0 5 681

W środę w Amsterdamie doszło do napadu na transport kosztowności. Rabunek przerodził się w pościg i strzelaninę. Policja przeprowadził wielką obławę na złodziei.

Około godziny 14:00 na ulicy Meeuwenlaan w północnej części miasta padły pierwsze strzały. Jak już wiadomo, wszystko zaczęło się od napadu na transport z kosztownościami, w tym złotem i diamentami. Napastnicy ostrzelali pojazd z kosztownościami, po czym zbiegli z miejsca przestępstwa.

Policja zablokowała część Amsterdamu, a złodzieje uciekali autami przez 11 kilometrów aż do miasta Broek w gminie Waterland. Tam, kiedy złodzieje uciekali przez łąkę, doszło do kolejnej strzelaniny.

Policjanci zostali ostrzelani z broni automatycznej. Zniszczone zostały radiowozy. W akcji brały udział trzy helikoptery oraz służby ratownicze i psy, które wytropiły dwóch mężczyzn ukrytych w koszach na śmieci.

Łącznie zatrzymano 7 podejrzanych, jeden z napastników zginął. Nie ustalono czy został trafiony przez jednego z funkcjonariuszy. Jak podają media, była to największa tego typu akcja, w której udział brała tak duża ilość policjantów.

Jak wiadomo, przestępcy porozumiewali się w języku francuskim. Mieli na sobie kamizelki kuloodporne i byli uzbrojeni w karabiny, w tym AK-47.

Celem napadu był opancerzony pojazd, w którym znajdowało się złoto i drogocenne kamienie szlachetne o łącznej wartości szacowanej na 50 mln euro.

Do sieci trafiło wiele materiałów ukazujących całe zdarzenie, w tym zdjęcia i nagrania świadków:

 

 

Zostaw odpowiedź