Działając „na policjanta” wyłudził 700 tys. zł

0 778

fot.policja

Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego o związek z co najmniej sześcioma oszustwami na tzw. „policjanta”, gdzie pokrzywdzeni stracili łącznie niemal 700 tysięcy złotych! Złożony do prokuratury wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu został przez sąd zatwierdzony. Mężczyzna zastał już osadzony na trzy miesiące w jednym z aresztów śledczych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Piaseczna od początku tego roku prowadzą zintensyfikowane działania wymierzone w oszustów działających metodą na tzw. „wnuczka”, a dziś częściej na tzw. „policjanta” lub funkcjonariusza „CBŚ”. Mimo szerokiej kampanii społecznej informującej o tego typu przestępstwach niestety nadal są osoby, które ulegają manipulacji oszustów i przekazują przestępcom często dorobek całego życia.

Właśnie dzięki podjętym działaniom operacyjnym, na jednym z warszawskich osiedli mieszkaniowych został zatrzymany 28-latek, który jak już ustalono mógł mieć związek z co najmniej sześcioma oszustwami w Warszawie, Piasecznie, Pruszkowie i w Konstancinie- Jeziornie.

W tych zdarzeniach ofiarami były starsze osoby, którym polecono w wyznaczonych miejscach pozostawić wszystkie oszczędności. Najczęściej były to koła wskazanych im telefonicznie samochodów lub ławki w parkach i na przystankach komunikacji miejskiej.

Łącznie tylko w tych sześciu zdarzeniach poszkodowani stracili niemal 700 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego, którzy dalej zajęli się sprawą, złożyli do prokuratury wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił. Mężczyzna trafił dziś do jednego z aresztów śledczych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Pamiętajmy, prawdziwy policjant nigdy nie zażąda wypłacenia lub przekazania pieniędzy czy kosztowności i nigdy nie informuje o prowadzonej akcji!

Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę.

źródło:policja.pl

Zostaw odpowiedź