CBA bierze na celownik rynek biopaliw

0 763

Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego we współpracy z Prokuraturą Regionalną w Gdańsku, wspólnie z pracownikami urzędów celno – skarbowych i inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego, przeszukali siedziby kilkunastu podmiotów gospodarczych na terenie całego kraju, które zajmują się obrotem biopaliwami i komponentami biopaliw.

 

Realizowane czynności mają związek z wielowątkowym i transgranicznym śledztwem prowadzonym przez Delegaturę CBA w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie całego kraju od listopada 2015 roku do marca 2017 r. i dokonywanych przez członków tej grupy nadużyciach w podatku VAT, akcyzowym i opłacie paliwowej. Nielegalne działania naraziły Skarb Państwa na straty w wysokości przekraczającej łącznie 70 milionów złotych.

180 funkcjonariuszy CBA, Urzędów Celno – Skarbowych: Zachodniopomorskiego, Dolnośląskiego i Opolskiego oraz Inspekcji Transportu Drogowego przeszukało 40 miejsc, gdzie zabezpieczono dokumenty i przedmioty związane z obrotem biopaliwami i komponentami do tych paliw.

 

Wydział Komunikacji  Społecznej CBA

Zostaw odpowiedź