Żona „agenta Tomka” usłyszała zarzut kierowania grupą przestępczą

fot. "Agent Tomek", mąż oskarżonej materiały prasowe
0 4 842

Według ustaleń prokuratury kobieta miała kierować gangiem, który wyłudził miliony z państwowych dotacji.

Katarzyna K. to partnerka byłego funkcjonariusza i posła PIS, znanego jako „agent Tomek”. Kobieta poza udziałem w grupie przestępczej jest także oskarżona m.in. o przywłaszczenie blisko 33 mln złotych, oszustwa przy dotacjach w kwocie 71 mln złotych, czy też podrabianie dokumentów.

Jak podają śledczy, sprawa jest badana pod kątem nadużyć finansowych związanych z prowadzeniem domów opieki dla seniorów na Warmii i Mazurach.

Ośrodki miały otrzymywać dotację, z których część została przywłaszczona przez oskarżoną.

Śledztwo w tej sprawię rozpoczęło się cztery lata temu. Do lutego bieżącego roku zarzuty przedstawiono już 30 podejrzanym.

Stowarzyszenie „Helper” od 2010 roku otworzyło kilka placówek dla ludzi z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną, chorobą Alzheimera.

Szefową ośrodków przez lata była Katarzyna K. W ostatnim czasie zastąpił ją mąż, który niedawno zrezygnował z prowadzonej funkcji.

„Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanej prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 1,010 mln zł, oddania pod dozór policji, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu” – informuje rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Białymstoku.

źródło: onet.pl, nczas.com, wp.pl

Zostaw odpowiedź