Zapadły wyroki w sprawie grupy „modlińskiej” – dożywocie i uniewinnienie

fot. Aresztowanie "Marka z Marek", policja
0 5 999

Sąd Okręgowy na warszawskiej Pradze rozstrzygnął sprawę gangsterskich porachunków sprzed 19 lat.

– Sąd uniewinnił Marka N. od popełnienia zarzucanych mu czynów. Oskarżonego Daniela E. skazał, uznając za winnego popełnienia czynów z art. 148 paragraf 3 Kodeksu karnego i art. 263 par. 2 Kodeksu karnego łącznie na karę dożywotniego pozbawienia wolności – poinformowało portal tvp.info biuro prasowe Sądu Okręgowego.

Prokuratura domagała się skazania obu gangsterów na wyrok dożywocia. Śledczy zapewniali, że oskarżeni są zabójcami gangu wołomińskiego, działającymi na wypożyczeniu przez grupę z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Prokuratura zapowiedziała apelację w sprawię wyroku „Marka z Marek”.

Marka N. i Daniela E. nie było na sali rozpraw w czasie ogłaszania wyroku. Już kilka lat temu, mimo bardzo poważnych zarzutów, uchylono im areszty i odpowiadali z wolnej stopy. Niewykluczone, że za „Chuliem” zostanie wydany list gończy.

Oskarżeni gangsterzy odpowiadali w sprawie dwóch zamachów na zlecenie. W pierwszym z nich w wynik wybuchu bomby zginęły cztery niewinne osoby. Ofiarami drugiego zlecenia zostało natomiast dwóch gangsterów, w tym boss z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Więcej na temat działań zabójców można znaleźć w tym artykule .

źródło: tvp.info

Zostaw odpowiedź