„Empire of sin” – nowa gra strategiczna o mafii w latach prohibicji

fot. "Empire of Sin", Paradox Interactive
0 1 604

Podczas konferencji Nintendo na E3 2019, studio Romero Games oraz Paradox przedstawiły pierwszy zwiastun swojej nowej gry strategicznej.

Akcja gry toczy się w czasach prohibicji, w latach 20. ubiegłego wieku, w Chicago. Zabawę rozpoczniemy z małym gangiem zajmującym się np. wyłudzaniem pieniędzy od związków zawodowych, nielegalnym handlem alkoholem czy hazardem.

Z czasem nasza organizacja zacznie zyskiwać na sile. Będziemy przejmowali tereny należące do innych gangów i rozszerzali działalność przestępczą na nowe biznesy.

Chicago zamieszkiwać ma wiele barwnych postaci, a gracze otrzymają sporą swobodę interakcji z nimi, obejmującą m.in. uwodzenie, przekupywanie, zastraszanie lub, w ostateczności, morderstwo.

W trakcie gry będziemy także dawali łapówki policjantom, zawierali i zrywali przymierza oraz handlowali na czarnym rynku. Rozgrywka jednak nie ograniczy się tylko do strony biznesowej.

Zarządzanie przestępczym imperium urozmaicą turowe starcia, podczas których obejmiemy dowództwo nad drużyną zaufanych podwładnych.

Nasi gangsterzy mają mieć różne osobowości i specjalizacje, więc trzeba będzie zadbać, aby członkowie oddziału dobrze ze sobą współpracowali.

Produkcja ma trafić na PC, Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4. Premiera gry została zapowiedziana na wiosnę 2020 roku.

Zwiastun gry:

źródło: gry-online.pl, gameranx.com

Zostaw odpowiedź