Zlikwidowano laboratorium metaamfetaminy. Mogło wyprodukować narkotyki warte 2,2 mln zł

fot. aresztowanie podejrzanego, policja
0 2 042

Policjanci z lubańskiej komendy wspólnie z celnikami i funkcjonariuszami straży granicznej prowadzili przeszukanie posesji, na której ujawniono linię produkcyjną metaamfetaminy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu oraz zgorzeleckiej Służby Celno – Skarbowej brali udział  w działaniach, które doprowadziły do zlikwidowania linii produkcyjnej metaamfetaminy.

Funkcjonariusze przeszukali zabudowania mieszkalne w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubań. Ujawniono tam urządzenia i przedmioty do wytwarzania metaamfetaminy tj. zawiesiny płynne, wagę elektryczną, płytę grzewczą, mieszadła,  pochłaniacz zapachów oraz liczne naczynia wykorzystywane w procesie produkcji.

W budowlanych wiadrach funkcjonariusze ujawnili 28 litrów płynnej zawiesiny wykazującej po zbadaniu narkotestem obecność metaamfetaminy. Zabezpieczyli również gotowy produkt w postaci proszku w ilości, która pozwoliłaby na osiągnięcie blisko 2,5 tys. porcji narkotyku.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów wytwarzania i posiadania narkotyków w znacznej ilości.

Sąd Rejonowy w Lubaniu na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego 28-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Z opinii ekspertów wynika, że z 28 litrów ujawnionej substancji, po odparowaniu można by było otrzymać 18 kg metaamfetaminy o szacunkowej wartości blisko 2,2 mln złotych.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź