Złote sedesy w willi szefa rosyjskiej drogówki. Dzięki łapówkom żył jak car (VIDEO)

Fot. łazienka w domu zatrzymanego funkcjonariusza, mat. prasowe
0 7 116

Rosyjskie służby bezpieczeństwa zatrzymały szefa drogówki w Stawropolu oraz jego wspólników. Funkcjonariusze nie wierzyli własnym oczom, kiedy weszli do domu podejrzanego.

Operacja jest wynikiem śledztwa prowadzonego przeciwko Aleksiejowi S., kierownikowi wydziału ruchu drogowego stawropolskiej policji. Co ciekawe, funkcjonariusz walczył z korupcją i przekonywał swoich współpracowników, żeby nie przyjmowali łapówek, za które grozi wysoka kara.

Jak się okazało, Aleksiej S. jednocześnie miał stać na czele zorganizowanej grupy przestępczej. Do sprawy poza główny zatrzymanym schwytano również 35 innych podejrzanych, w tym obecnych i byłych funkcjonariuszy policji oraz cywili. Przestępcy w zamian za łapówki wystawiali dokumenty, które umożliwiały bez żadnych kontroli transport towarów przez znajdujący się w Rosji Kraj Stawropolski.

Śledczy ustalili, że kwota łapówki to co najmniej 19 milionów rubli. Za część tych pieniędzy Aleksiej S. kupił drogie samochody oraz urządził swoją willę. Jak informują lokalne gazety, funkcjonariusz żył z „carskim przepychem”.

Aleksiej nie żałował pieniędzy na umeblowanie swojego luksusowego domu, przypominającego pałac. Z sufitów zwisały potężne żyrandole, na ścianach znajdowały się obrazy, niemal wszystko było wysadzane złotem, nawet znajdujący się w łazience bidet czy sedes.

Źródło Twitter Polsat News
Zostaw odpowiedź