Przemytnik udawał ratownika medycznego. Fałszywymi karetkami przewoził kontrabandę (VIDEO)

Fot. fałszywa karetka, SG
0 3 343

Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim skierowała do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który udając ratownika medycznego fałszywymi karetkami przewoził przemycone papierosy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zajęli się „ratownikiem medycznym” tuż po tym, jak 30 września 2019 roku na gorącym uczynku w powiecie giżyckim zatrzymali go funkcjonariusze z Placówki SG w Braniewie.

Do kontroli drogowej zatrzymano wówczas pojazd, którym kierował mężczyzna. Okazało się, że w fałszywej karetce zamiast chorego wiezie papierosy z przemytu. Wtedy zdeponowano 200 tys. sztuk nielegalnych wyrobów akcyzowych o wartości prawie 155 tys. zł i  zabezpieczono auto. Za przestępstwo karno-skarbowe został ukarany grzywną.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie nie odpuścili i wzięli pod lupę mieszkańca powiatu bartoszyckiego. W trakcie dochodzenia ustalili, że 46-latek ma drugą karetkę i dalej wozi nielegalne wyroby akcyzowe. We wrześniu, październiku i listopadzie 2019 roku trzykrotnie zakupił, a następnie dostarczył odbiorcom, mieszkańcom powiatu elbląskiego, białoruskie papierosy.

Oskarżony odpowie przed sądem za przewożenie i handel 1,2 mln szt. białoruskich papierosów oraz 15 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 860 tys. zł.

 

Źródło Straż Graniczna
Zostaw odpowiedź