Zgubił torbę z kokainą za 40 tys. euro. Na pomoc wezwał policję

Fot. Zdjęcie podglądowe
0 4 395

Muł narkotykowy ze stolicy Irlandii postanowił zadzwonić na policję po tym, jak zgubił cenną przesyłkę. Liczył na to, że funkcjonariusze pomogą mu w poszukiwaniach.

Kilka dni temu zapadł wyrok w sprawie, która miała miejsce ponad 2 lata temu. W sierpniu 2018 roku 20-letni Darren Barnwell miał dostarczyć narkotyki z Dublina do Cork. Kiedy jednak wyszedł z wagonu, po jakimś czasie zdał sobie sprawę, że zgubił kokainę wartą 40 tysięcy euro.

Mężczyzna próbował przekonać ochronę, żeby wpuścili go z powrotem do pociągu, który wciąż stał na stacji. Po rozmowie ze zdenerwowanym 20-latkiem pracownicy dworca zabronili mu wrócić do wagonu i wezwali policję.

Po funkcjonariuszy zadzwonił również sam Barnwell. Chwilę później przypomniał sobie, że kiedy wysiadł na stacji, udał się do pobliskiego sklepu. Jak się okazało, torba wciąż tam się znajdowała, a pracownicy lokali nie sprawdzili jej zawartości.

Uspokojony 20-latek mógł już opuścić dworzec, jednak swoim spanikowanym zachowaniem zwrócił na siebie uwagę. W momencie, kiedy miał już wyjść ze sklepu, został zatrzymany przez policję. Mundurowi otworzyli jego torbę i ujawnili kokainę wartą 40 tysięcy euro.

Na początku ubiegłego tygodnia Barnwell przyznał się do posiadania nielegalnych substancji, które miały trafić do sprzedaży.

Sąd w Cork po dwóch latach skazał mężczyznę na 4 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu.

„Nie prowadziliśmy żadnego śledztwa. Jeśli sam by nie ściągnął na siebie naszej uwagi, nie bylibyśmy nim zainteresowani” – wspominają policjanci, którzy zatrzymali Barnwella.

Źródło: unilad.co.uk

 

Zostaw odpowiedź