Reżyser kultowej „Symetrii” wraca z nowym, mocnym filmem. „Asymertia” na PPV od 13 listopada

fot. Asymetria, plakat
0 4 569

Mimo że Asymetria nawiązuje do kultowej Symetrii z 2003 roku, nie jest jej bezpośrednią kontynuacją — To będzie dużo mocniejszy film, ale też dużo głębszy — mówi reżyser obrazu Konrad Niewolski. 

Choć początkowo wszystko wskazywało na to, że Asymetrię będzie można obejrzeć w sali kinowej, panująca na świecie sytuacja popchnęła twórców do podjęcia decyzji o emisji obrazu poprzez PPV:

–”Już 13 listopada premiera filmu Asymetria. I nie, wcale nie musicie zakładać maseczek! Tego filmu nie będzie w kinach! Podczas pokazu wystarczy rozsiąść się wygodnie we własnym fotelu. Seanse w weekend otwarcia, będą realizowane metodą PPV. Nie wiesz czym jest #PPV? To internetowa transmisja na żywo, którą wykupisz dla siebie i bliskich w atrakcyjnej cenie! Do zobaczenia w Internecie!” – możemy przeczytać na instagramowym profilu twórców.

Jak informuje Konrad Niewolski – film będzie dostępny na platformie https://22bit.tv/.

Zarys fabuły Asymetrii jest dość tajemniczy, wiemy jednak, że akcja rozgrywa się w realiach polskiego podziemia kryminalnego i momentami przenosi się do zakładów karnych. Oficjalny i nieco enigmatyczny opis filmu podaje:

–”Wszystko, co dobre… źle się kończy. Poczuj przedsmak mocnego męskiego kina w dramatycznej opowieści o życiu skazanym na piekło. Tutaj nie ma szczęśliwego zakończenia.”

W Asymetrii zobaczymy kilka postaci, które zdążyliśmy już poznać w filmie Niewolskiego z 2003 roku m.in. Zborka (Andrzej Andrzejewski) i Adolfa (Dariusz Biskupski). Główna rolę w Asymetrii zagrał Mikołaj Roznerski („Supermarket”, „Chcę się żyć”). W obsadzie znaleźli się także Marek Molak, Mateusz Nędza, Paulina Szostak, Popek, Oliwia Hołozubiec, Michał Włodarczyk, Mateusz Murański, Mirosław Dąbrowski „Misiek z Nadarzyna”, Grażyna Szapołowska, Piotr Fronczewski, Adriana Kalska oraz Jan Frycz.

Obraz powstał na podstawie scenariusza Wojciecha Rzehaka. Za zdjęcia odpowiada Karol Łakomiec, który wraz z Kasią Lins jest odpowiedzialny również za muzykę. Montaż to dzieło Łukasza Sawickiego.

Weekend otwarcia Asymetrii na PPV wyznaczono na 13-15 listopada na platformie https://22bit.tv/.

 

 

Zostaw odpowiedź