Wielka Brytana: Osoby z kryminalną przeszłością nie wjadą do kraju

Fot. Zdjęcie podglądowe
0 2 588

Obywatele krajów Unii Europejskiej, którzy mają za sobą zasądzone wyroki, nie zostaną wpuszczeni na teren Wielkiej Brytanii.

Zakaz obowiązuje osoby, które w więzieniu odbyły wyrok co najmniej 12 miesięcy pozbawienia wolności. Nowe zasady mogą obowiązywać również indywidualne przypadki, nawet jeśli dana osoba nie została skazana, ale jej obecność nie sprzyja dobru publicznemu.

– Zbyt długo przepisy UE zmuszały nas do wpuszczania na nasze ulice niebezpiecznych zagranicznych przestępców, którzy nadużywają naszych wartości i zagrażają naszemu sposobowi życia. Wielka Brytania będzie bezpieczniejsza dzięki bardziej rygorystycznym i sprawiedliwym kontrolom granicznym, w ramach których zagraniczni przestępcy bez względu na narodowość będą podlegać tym samym przepisom – przekazała Priti Patel minister spraw wewnętrznych.

Ograniczenia w swobodnym przepływie osób zostaną wprowadzone w przyszłym roku, po upływie obecnie obowiązujący unijnych przepisów.

Media zaznaczają, że kontrole i egzekwowanie nowego zakazu stanie się praktycznie niemożliwe, jeśli Wielka Brytania nie dojdzie do porozumienia z Unią Europejską i nie uzyska dostępu do danych na temat osób skazanych oraz pasażerów.

Źródło: Polsat News

Zostaw odpowiedź