Psychotropy wysyłał kurierem. Wpadł z towarem za 550 tysięcy złotych

Fot. zabezpieczone substancje, policja
0 1 954

40-letni mężczyzna jest podejrzany o to, że poprzez firmę kurierską wprowadzał do obrotu środki psychotropowe. Na jego trop wpadli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Mężczyzna został zatrzymany. W prokuraturze usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowych, odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych. 40-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o wprowadzanie do obrotu handlowego środków psychotropowych i odurzających w postaci tabletek.

Podczas przeszukania samochodu i mieszkania, należących do 40-latka, policjanci znaleźli ponad 10 tysięcy blistrów dwóch rodzajów leków, czyli ponad 151 tysięcy tabletek zawierających diazepan i altrazolan.  Wartość rynkowa zabezpieczonych środków psychotropowych wynosi około 550 tysięcy złotych.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli również gotówkę w kwocie 128 tysięcy złotych, a także karty debetowe wraz z kodami dostępu do bankowości elektronicznej i przypisanym do rachunku bankowego telefonem.

Jak się okazało, nielegalny towar trafiał do odbiorców poprzez firmę kurierską. Założone na obcą osobę konto bankowe miało uniemożliwić identyfikację danych personalnych sprzedającego i służyć do ukrycia wpływów z przestępczego procederu.

Po zakończeniu czynności przez funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP sprawą zajęli się dochodzeniowcy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, a następnie doprowadzili mężczyznę do żoliborskiej prokuratury. Tam usłyszał on zarzut wprowadzenia do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych, odurzających i nowych substancji psychoaktywnych.

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 40-latka na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź