Zatrzymał go radiowóz, wręczał policjantom narkotyki jako łapówkę

0 1 244

fot. zdjęcie poglądowe/policja.pl

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki oraz najprawdopodobniej kierował pojazdem pod ich wpływem. Prowadzący samochód w zamian za odstąpienie od czynności służbowych obiecał wręczyć 390 zł łapówki oraz oddać im narkotyki, które jak sam stwierdził też są „coś warte”. Funkcjonariusze znaleźli w kontrolowanym samochodzie marihuanę. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Wydziału Prewencji z komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 41-letniego mieszkańca Bydgoszczy, podejrzewanego o posiadanie narkotyków oraz o obietnicę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom w czasie służby. 6 lipca 2018 roku około godziny 11.20 policjanci patrolując miasto na jednej z ulic zauważyli pojazd marki vw, którego kierujący na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 41-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Okazało się, że mężczyzna posiadał w aucie narkotyki. Była to marihuana, a podejrzany oświadczył, że jest jego własnością. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że kierował on pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Sam przyznał się, że codziennie pali marihuanę.

41-latek w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował policjantom 390 zł łapówki oraz chciał im oddać narkotyki, które jak oświadczył, też są „coś warte”. 41-latek trafił do policyjnego aresztu.

Za posiadanie narkotyków oraz za obietnicę wręczenia policjantom korzyści majątkowej grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą, że kierował on autem będąc pod wpływem narkotyków, to również odpowie za przestępstwo. Obecnie policjanci ustalają źródło pochodzenia znalezionej marihuany oraz sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się dystrybucją środków odurzających.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

Zostaw odpowiedź