Władze Meksyku wciąż odnajdują nowe mogiły zbiorowe z dziesiątkami ofiar

fot. poszukiwanie ofiar, materiały prasowe
0 3 491

Meksykańskie władze potwierdziły odkrycie zbiorowych grobów powstałych po atakach karteli. Ofiary zostały zakopane w dwóch oddzielnych mogiłach zbiorowych.

W stanie Sonora została powołana specjalna grupa wolontariuszy „Guerreras Buscadoras”, którą wspierają śledczy. Ekipa składająca się głównie z kobiet, obrała sobie za zadanie poszukiwanie zakopanych ciał oraz miejsc pochówku ofiar karteli.

Według oświadczenia prokuratury, grupa odnalazła 30 ciał niedaleko miasta Cajeme.

Kilka dni później w Zapopan, na przedmieściach Guadalajara, zostało odnalezione 15 zwłok zakopanych pod tarasem domu wielorodzinnego.

Według śledztwa wszystkie z ofiar były wykorzystywane przez kartel do handlu narkotykami.

To jednak tylko niewielka część odnalezionych ofiar. Między innymi w Xalisco i na farmie El Colli wykopanych zostało łącznie 38 ciał. Nie wiadomo jeszcze kiedy ofiary został zabite i zakopane.

Gangsterzy demonstrują swoją bezwzględność zabijając nie tylko członków wrogich karteli czy funkcjonariuszy, z którymi prowadzą wojnę. Na początku kwietnia, w stanie Guerrero kobieta z ranami postrzałowymi, została „dobita” w karetce, a ratownicy medyczni pobici przez członków kartelu.

W kwietniu, w Cuautla przestępcy zaatakowali także dwie rodziny przebywające w restauracji. W wyniku tamtej strzelaniny zginęło troje dzieci, a 10 osób zostało rannych.

źródło: 9news.com.au, apnews.com

 

Zostaw odpowiedź