„Służby specjalne. Podwójna przykrywka”

fot. Służby specjalne. Podwójna przykrywka
0 2 833

Jarosław Pieczonka, ps. Majami, urodził się i wychował w Trójmieście. Karierę w służbach zaczynał od wojska, gdzie miał zostać zwerbowany przez kontrwywiad. W latach 90. zrobił błyskotliwą karierę w policji, będąc jednym z pierwszych agentów pracujących pod przykryciem, wtapiającym się w środowiska przestępcze.

Brał udział w inwigilacji świata szpiegowskiego i gangsterskiego na Wybrzeżu. Krajowi biznesmeni, celebryci, politycy, a nawet mafijni bossowie obdarzyli go zaufaniem i przyjaźnią.

W Polsce wypowiedział wojnę szefom CBŚ, CBA oraz ABW i doprowadził do rozpracowania służb specjalnych ściany północnej. Po konflikcie z przełożonymi odszedł z policji.

Za granicą, jako najemnik, razem z byłymi komandosami SAS i Royal Marines ochraniał statki przed somalijskimi piratami. Jeden człowiek. Wiele tajemnic służb.

W książce Patryka Vegi, „Służby specjalne. Podwójna przykrywka”, Majami zdradza wiele szczegółów funkcjonowania polskich służb specjalnych.

Obecnie pojawia się w serialu dokumentalnym „Przykrywkowcy. Podwójna gra”. Jest to oryginalna seria Canal + poświęcona legendarnym polskim policjantom zwanym przykrywkowcami – odpowiadają oni za największe sukcesy walki ze zorganizowaną przestępczością, rozbicia gangów i udaremnienie wielu nielegalnych akcji.

 

 

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź