Japoński profesor nauczył studentów jak produkować ecstazy

fot. pixabay
0 3 452

Nauczyciel wykładający na Uniwersytecie Shikoku, w kwietniu tego roku został oskarżony o przekazywanie wiedzy na temat produkcji syntetycznego narkotyku MDMA.

61-letni Tatsunori Iwamura powiedział śledczym, że zrobił to aby pomóc swoim uczniom w nauce, mimo iż wiedział, że jest to nielegalne.

Według śledztwa oskarżony w latach 2011-2013 instruował współpracującego profesora oraz dwóch studentów jak stworzyć MDMA.

Następnie w latach 2016-2017 zlecił nauczycielowi i dwóm innym uczniom produkcję tego narkotyku. Po zakończonym zadaniu Iwamura zabrał narkotyki.

Policja nigdy ich nie odnalazła, jednak w szkolnym laboratorium wykryto ślady nielegalnej substancji. Natomiast w mieszkaniu profesora znajdował się zakazany w Japonii dopalacz 5F-PB-22.

W sprawie oskarżono łącznie 6 osób: Iwamurę, współpracującego z nim nauczyciela oraz 4 studentów, jednak w produkcję narkotyków mogło być zamieszanych nawet 11 uczniów.

Współpracujący profesor przyznał, iż myślał, że Iwamura posiada licencję na wytwarzanie narkotyków w celu dalszych badań naukowych. Studenci natomiast nawet nie wiedzieli, że taka licencja jest wymagana.

Jeśli Iwamura zostanie uznany przez sąd za winnego, może trafić za kratki nawet na 10 lat.

źródło: japantimes.co.jp, independent.co.uk

Zostaw odpowiedź