Narkotyki warte 7 mln dolarów przez pomyłkę trafiły do pary emerytów

fot. pixabay
1 2 985

Jak podaje australijska policja, para emerytów z Melbourne otrzymała paczkę, której nie zamawiała. Jak się okazało w środku znajdowała się duża ilość metaamfetaminy.

Małżeństwo, które odebrało przesyłkę poinformowało niezwłocznie funkcjonariuszy, o białym proszku dostarczonym pod nie właściwy adres.

Po przeprowadzeniu badań okazało się, że 20 kilogramowa paczka zawierała wycenioną na 7 mln dolarów metaamfetaminę.

Tego samego dnia policja dostała nakaz przeszukania jednego z domów na przedmieściach Melbourne. Funkcjonariusze przejęli kolejne 20 kg narkotyków.

Do sprawy został także aresztowany 30-letni Zhiling Ma, który usłyszał już zarzut przemytu i wprowadzeniem do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Policja odmówiła wyjaśnienia, jak paczka z taką ilością nielegalnej substancji mogła bez problemu przejść przez system pocztowy.

źródło: bbc.com, sbs.com.au

1 komentarz
  1. Drifter mówi

    A ja moge. Sa specjalne worki antyprzeswietleniowe i opakowania prozniowe aby zabic zapach. We wszystko mozna sie zaopatrzyc na darknecie a nawet ebayu bo to nie sa nielegalne rzeczy (te do pakowania). Do tego wrzucasz inne gadzety dobrze widoczne na rentgenie i paczuszka sb przechodzi. Gorzej z paczkami z ameryki poludniowej chyba otwieraja wszystkie. Próbują cudow na kiju ekstraktowac koks w rozne rzeczy potem go wydobywaja. Sa patenty o ktorych by wam w glowach sie nie snilo huehue

Zostaw odpowiedź