Willa Al Capone  wystawiona na sprzedaż

fot. EWM reality international
0 2 845

Nieruchomość, stojąca na Florydzie, w której mieszkał słynny gangster, została wyceniona 14,9 mln dol.

Willa ma dostęp do prywatnej plaży oraz basen. W 2015 roku przeszła gruntowną modernizację, która przywróciła jej dawny, przedwojenny styl – przywrócono m.in. drewniane podłogi. Jednocześnie wymieniono m.in. dach, instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną.

Po przeprowadzeniu remontu dom zaczęto wykorzystywać  do sesji zdjęciowych i imprez firmowych.

Działka o pow. 2,8 tys. m2 jest otoczona murem ukrytym w palmach, co zapewnia

jej pełną prywatność. Stoją na niej trzy budynki, o łącznej powierzchni niecałych 600 m2, mieszcząc siedem sypialni i pięć w pełni wyposażonych łazienek.

Dwukondygnacyjna główna willa ma cztery sypialnie i trzy łazienki.

fot.EWM reality international

 Dodatkowo jest dom przy bramie, który został zamieniony w dom dla gości oraz dwukondygnacyjna cabana z oryginalną mozaiką przy basenie.

Na działce jest także staw z mostkiem, wodospadem i grotą z koralowca. W głównej willi zachowały się takie elementy po słynnym właścicielu jak czarno-złota damska toaletka w stylu Art Deco, światła sufitowe z lat 20., kominek czy ganek.

fot.EWM reality international

To jedna z najstarszych i najbardziej znanych nieruchomości w Miami. Dom został zbudowany w 1922 roku jako pierwszy na wyspie Palm Springs. Al Capone nabył nieruchomość w 1928 roku za 40 tys. dol., a następnie za 200 tys. dol. zbudował mur, oświetlenie, cabanę i grotę z koralowca. Basen za jego czasów był zasilany wodą morską.

fot.EWM reality international

W 1952 roku jego żona sprzedała nieruchomość.

Źródło:Forbes

Zostaw odpowiedź