W wolnym czasie była modelką, na co dzień brutalnym szefem CJNG

Fot. Alma Patricia 'N', mat. prasowe
0 6 655

Jak informują meksykańskie media, organy ścigania przeprowadziły operację, w wyniku której zatrzymano czterech podejrzanych, w tym kobietę, która rzekomo miała kierować oddziałem jednego z najgroźniejszych karteli w kraju.

Głównym celem funkcjonariuszy była Alma Patricia 'N’, korzystająca również z takich pseudonimów jak 'Paty’, czy 'Pato’. Kobieta na co dzień pracowała dla kartelu, a w wolnym czasie zajmowała się modelingiem, między innymi reklamując ubrania.

To właśnie ona miała źródłem przemocy w miastach Huatusco, Chocamán i Coscomatepec. Śledczy podejrzewają, że kierowała oddziałem Jalisco New Generation, który działa właśnie w tych regionach. Patricia miała odpowiadać m.in. za wymuszenia i handel narkotykami.

'Pato’ nie miała łatwego zadania, gdyż na terenie jej działań, swoje operacje prowadzą również Old School Zetas, Northeast Z Cartel, United Cartels (kartel Sinaloa, Anthrax i Mando Sur Gente Nueva), Jarochos Unidos i Grupo Sombra.

Razem z kobietą w ręce policji wpadli jej trzej wspólnicy, którzy zostali zidentyfikowani jako Luis Ángel 'N’, Efraín 'N’ i Karina Jahel 'N’. W trakcie akcji zabezpieczono również potężna broń kalibru 30 mm. Co ciekawe, w krajach NATO naboje 30 mm to obecnie najsilniejsza wykorzystywana amunicja. Skonfiskowano również różne narkotyki, naładowane magazynki oraz pojazd należący do przestępców.

Niektóre z kobiet, swoją brutalnością potrafią wypracować sobie niezwykle istotną pozycję w przestępczym półświatku. W 2020 roku w trakcie strzelaniny z policją zginęła 21-letnia 'La Catrina’, która kierowała oddziałem zabójców również pracujących dla kartelu CJNG. Nagranie z całego zdarzenia można znaleźć w artykule poniżej:

Nie żyje „La Catrina”. 21-letnia szefowa kartelu zginęła w strzelaninie (VIDEO)

Źródło: elsoldeorizaba.com.mx / elmanana.com / unionjalisco.mx

Zostaw odpowiedź