W trakcie nurkowania znalazł kokainę za blisko 6 mln złotych

Fot. zabezpieczone narkotyki, MCSO - Florida Keys
0 6 867

Amerykańskie media na początku miesiąca przekazały informację o mężczyźnie, który przez przypadek znalazł duża ilość narkotyków.

Do zdarzenia doszło w środę 3 marca w archipelagu Florida Keys. Nurek, którego dane osobowe nie zostały podane w oficjalnym komunikacie, odnalazł 25 podejrzanych paczek. O całej sprawie poinformował Biuro Szeryfa hrabstwa Monroe na Florydzie.

Jak się okazało, tajemnicze pakunki zawierały 68 funtów, czyli około 30,8 kilogramów kokainy. Nielegalne substancje zostały przekazane w ręce US Border Patrol.

Śledczy wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowali na ponad 1,5 mln dolarów, czyli blisko 6 milionów złotych.

„W środę dobry Samarytanin na Floryda Keys odnalazł 68 funtów kokainy wartej 1,5 mln dolarów. Mężczyzna zauważył wielki czarny pakunek obwinięty taśmą i skontaktował się z lokalnymi służbami. Opakowanie zawierało 25 kostek kokainy” – przekazał szef policji z Monroe Thomas G. Martin.

To nie pierwszy raz, kiedy w tej okolicy odnaleziono narkotyki. W grudniu rybak wyłowił 74 opakowania z kokainą. Ich wartość została oszacowana na 1,2 mln dolarów. Natomiast we wrześniu 2019 roku Huragan Dorian wyrzucił narkotyki na dwie różne plaże. Następnie nielegalne substancje były odnajdywane przez turystów i przekazywane policji.

 

 

Źródło Yahoo News
Zostaw odpowiedź