Narkotyki ukrywali w oponach. Przemycili towar za ponad 2 mln zł [WIDEO]

Fot. Zabezpieczone narkotyki, Straż Graniczna
0 3 321

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili narkotykową szajkę, która przemycała marihuanę z Hiszpanii do Polski. Pod koniec lutego br. do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim trafił akt oskarżenia przeciwko jej członkom.

Oskarżenie obejmuje pięciu mężczyzn, którzy sprowadzali do Polski i rozprowadzali marihuanę.

Pierwszym zatrzymanym w sprawie był 35-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który przywiózł z Hiszpanii prawie 30 kg narkotyków. Mężczyzna trafił w ręce służb w październiku 2018 roku. Wyrokiem sądu z 2019 roku odbywa on już trzyletnią karę pozbawienia wolności.

W toku śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim, funkcjonariusze z W-MOSG ustalili, że w nielegalny biznes zamieszanych było jeszcze pięć osób w wieku 29-48 lat,  mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Każdy z mężczyzn miał konkretną rolę w grupie przestępczej. Jedni zajmowali się organizowaniem kupna narkotyków poza granicami naszego kraju oraz zlecali  ich przewóz do Polski. Kolejni odbierali je na terytorium RP i przekazywali do dalszej dystrybucji.

Najmłodszy z oskarżonych, 29-latek, odpowie za pomaganie, ułatwianie i podżeganie osób zamieszanych w handel narkotykami. Natomiast pozostała czwórka usłyszała zarzuty  udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nabywania i sprowadzenia z Hiszpanii do Polski około 60 kilogramów marihuany wartych ponad 2 mln.

Oskarżonym grozi im nawet 15 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło Straż Graniczna
Zostaw odpowiedź